Nový Citroën C5 X

Nový Citroën C5 X v sobě snoubí eleganci a praktičnost

Citroën přináší nové SUV, které Vám ukáže, že komfort a užitečnost se dají spojit v jedno. S elegancí limuzíny a praktičností SUV je Citroën C5 X snem každého řidiče.

Navíc díky jeho dvou variantám si můžete zvolit, jestli dáte přednost benzinové klasice, nebo inovativnímu hybridu. Recenze Citroën C5 X nešetří chválou.

Vzhled, který zaujme

Svou dlouhou kapotou nový Citroën C5 X na první pohled připomíná limuzínu, ale zároveň přináší i praktičnost úložného prostoru kombi a díky vyšší světlé výšce a svým vysokým 19” kolům nabízí vyšší pozici a lepší výhled řidiče, čímž dělá řízení vozidla jednodušší a především bezpečnější.

Jeho tvar tak zajišťuje novému Citroënu C5 X skvělou aerodynamiku, kterou ještě umocňují dva spoilery. Ani jeho světla nemohou svým stylem zůstat pozadu. Mají tvar do písmene V, který je ikonický pro nové vozy Citroënu již od řady C4, je nepřehlédnutelný, dobře viditelný a velmi elegantní.

Vůz přichází v šesti barvách, které mohou využít i dvojkombinace v podobě černé střechy barvy Perla Nera, která na pohled zaujme a potěší na oko.

Interiér se vším potřebným

Interiér Citroënu C5 X je navržen s láskou k autům a je to vidět. Interiér je originální a dokonale propracovaný, přichází v šedé barvě s vzorem evokující logo Citroënu, ale k dispozici je také pět dalších provedení. Kožené i textilní čalounění se vyznačuje svou kvalitou a poskytuje maximální komfort pro řidiče i spolujezdce díky svému ergonomickému tvarování. Zároveň také interiér vozu Citroën C5 X nabízí četné úložné plochy, abyste měli vše kam uložit.

Jízda bez houpání

Díky podvozku Citroën Advanced Comfort® se do kabiny neprojeví žádné otřesy a nerovnosti vozovky a proto jízda v tomto SUV může připomínat spíše posezení doma na pohodlném gauči, i pokud Vám v cestě stojí výmoly a retardéry. Vůz je navíc vybaven akustickými vrstvenými skly, která Vám zajistí, že se dovnitř nedostane kromě vibrací z jízdy ani žádný hluk.

Buďte bez obav díky bezpečnostním systémům

Nový Citroën C5 X je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které Vám pomohou usnadnit jízdu a zaručí Vám bezpečnost na cestách. Rozšířený head-up displej Vám promítne všechny důležité informace přímo do zorného pole, abyste nemuseli spustit zrak z vozovky a riskovali tak nepozornost. Vše můžete nastavit pomocí tlačítek na volantu. Můžete tak kontrolovat svou rychlost a navigaci bezpečně, u plug-in hybridu zde také jsou obsaženy veškeré potřebné informace o stavu baterie a dojezdu.

Asistenční systémy řízení Vám ulehčí vše, co se ulehčit dá. Funkce Highway Driver Assist Vám pomůže na dálnici zůstat v pruhu a udržet rychlost, dokud máte své ruce na volantu. Systém detekce pohybu za vozem Vám pomůže ohlídat veškerý pohyb za vozem při couvání a funkce na sledování mrtvého bodu Vám pomůže detekovat vozy mimo Vaše zorné pole až na vzdálenost 70 metrů.

Konektivita nové generace

Na centrálním 12” HD displeji můžete vylepšit už tak dokonalé spojení s Vaším vozem. Díky systému My Citroën Play Plus zde uvidíte všechna upozornění z oblíbených aplikací ve Vašem mobilu a hands-free přijímání hovorů. Váš telefon tak může zůstat bezpečně v kapse po celou dobu jízdy. Součástí systému My Citroën Drive Plus je také systém na rozpoznávání řeči s asistentem, který Vám rozumí a rád zodpoví na Vaše otázky. Pro verzi Citroën C5 X hybrid je zde zobrazena animace toků energie, dojezd, a také možnost aktivace funkce e-SAVE, která Vám zajistí zachování dostatečné elektrické energie na později.

Systém konektivních služeb Vám pro Vaše pohodlí přináší další důležité funkce. Služba My Citroën Assist zajišťuje možnost bezplatného tísňového volání a asistenční služby s geolokací, My Citroën Drive zase za Vás zjišťuje aktuální informace o dopravě, poloze čerpacích stanic a parkovacích míst.

Nový Citroën C5 X je také vybaven čtyřmi zásuvkami USB typu C a bezdrátovým nabíjením chytrých telefonů.

Pomocí mobilní aplikace My Citroën Vám zase umožní z Vašeho mobilu lokalizovat Váš vůz a nahlížet do jeho palubní a servisní dokumentace. Pro Citroën C5 X plug-in hybrid Vám navíc umožní na dálku zjistit veškeré informace o Vaší baterii či například naplánovat nabíjení na určitý časový interval, abyste mohli využít k jeho nabíjení levnější noční proud.

Motory, které Vás potěší

Nový Citroën C5 X je vybaven těmi nejlepšími benzinovými motory homologovanými podle normy Euro 6.3 Můžete si zvolit mezi motory PureTech 130 Stop & Start a PureTech 180 Stop & Start. Jejich ovládání je snem díky automatické převodovce EAT8.

Hybrid, který kombinuje to nejlepší

Verze Citroën C5 X hybrid tou nejlepší kombinací obou světů. Pro každodenní cesty můžete využít na 100% elektrický motor o výkonu 81,2 kW a dojezdem 55 km, a pro ty delší cesty můžete využít benzinového motoru PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3. Díky těmto dvou motorům můžete dosáhnout minimálních emisí i spotřeby, a jezdit tak skutečně nazeleno.

Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 Vám zajistí plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm. Systém Brake umožňuje rekuperaci energie za jízdy během brzdění.

Citroën C5 X plug-in hybrid Vám nabízí 4 režimy jízdy, kterým se přizpůsobí i samotný podvozek auta Citroën Advanced Comfort®.

  • Elektrický režim Vám umožní použít pouze elektrický motor, čímž dosáhnete nulových emisí.
  • Režim Hybrid naopak umožní efektivní spolupráci obou motorů.
  • Režim Komfort z režimu hybrid vychází a činí jej pohodlnějším díky aktivnímu podvozku.
  • Režim Sport je pro to pravé potěšení. Oba motory se při něm spojí v dokonalou technologickou symfonii, čímž umožní kumulovaný výkon 225 k a aktivní odpružení je najednou tužší, čímž zajistí perfektní kontakt s vozovkou.

Nabíjení bez starostí

Svůj Citroën C5 X plug-in hybrid můžete dobíjet více způsoby, a to jak doma, tak na cestách. Nejrychleji svůj vůz nabijete za tři a půj hodiny pomocí Wallboxů, které jsou dostupné na některých veřejných komunikacích a parkovištích, a které se taktéž dají nainstalovat u Vás doma.

Pokud ovšem Wallbox není k dispozici, můžete Citroën C5 X hybrid dobíjet i pomocí základní nebo zesílené zásuvky. Nabíjení zde trvá déle, ale zato je tak dobíjení přístupné takřka kdekoliv. Nabití pomocí normální 8A zásuvky Vám potrvá 7 hodin.

Citroën C5 X - prodej, cena i zkušební jízdy

Pokud Vás tento vůz zaujal, neváhejte a kontaktujte nás, či nahlédněte do našich ceníků. Pokud máte k vozu jakékoliv otázky, náš zkušený personál Vám rád všechny Vaše otázky zodpoví. A protože víme, že vlastní zkušenost je vždy více než prázdná slova, můžete si pohodlí a komfort SUV Citroën C5 X a Citroën C5 X hybrid vyzkoušet na domluvené zkušební jízdě.

 

MT: Nový Citroën C5 X přijíždí jako diesel i hybrid!

MD: Ať už hledáte dieselový pohon nebo hybridní, nový Citroën C5 X je tou nejlepší volbou se skvělým výkonem až 225 k a tím nejlepším komfortem!

Kontaktujte nás

Odeslání formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Kontakt na prodejce

Prodej nových vozů Citroën
Zdeněk Slepička

Tel.: (+420) 736 621 820
prodej@autoschwab.cz

Prodej nových vozů Peugeot
a ojeté vozy - Pavel Erben

Tel.: (+420) 735 108 308
peugeot@autoschwab.cz