NOVÁ ELEKTRICKÁ Ë-C4 X & C4 X

Nová generace Citroënu C4 představuje svůj nový přírůstek do svých řad, C4 X a jeho elektrickou verzi ë-C4 X. Jde o unikátní crossover, který spojuje prvky sedanu, fastbacku a SUV.

Citroën C4 X se vyznačuje svým originálním designem, který v sobě skloubí komfort i skvělé jízdní vlastnosti.

Zákazníci si mohou vybírat z kompletní nabídky pohonných jednotek. K dispozici jsou 4 druhy motorizace. Dva benzínové motory, jeden dieselový a jeden elektromotor.

RECENZE CITROËN C4 X A CITROËN Ë-C4 X - ZAJÍMAVÝ CROSSOVER SEDANU A FASTBACKU

Podle recenzí nového Citroënu C4 X se automobilka nebála spojit více druhů karoserie v jeden skvělý výsledek. Tento crossover tak připomíná čtyřdveřový sedan, ovšem zároveň v sobě nese prvky v podobě linií fastbacku a postoje SUV.

Vůz v mnohém připomíná Citroën C4 X, ale díky již zmíněné kombinaci je delší a zároveň tak nabízí větší zavazadlový prostor. Zároveň díky těmto změnám nabízí více místa a pohodlí na zadních sedadlech. Podle recenzentů se dá mnohem lépe posadit “sám za sebe” na zadních sedadlech a jízda je tak pohodlnější.

Podle recenzí je jízda s vozem příjemným překvapením. Klidná, ale hbitá jízda, díky které se dobře jezdí ve městě, na okrskách, ale i na dálnici.

DESIGN EXTERIÉRU - UNIKÁTNÍ & ELEGANTNÍ

Nová C4 X a ë-C4 X vybočují z řady klasických hatchbacků a SUV, které většinou najdete v nabídce Citroënu. Jedná se tak o zajímavou alternativu a určité osvěžení mezi modely. I přes to díky svým elegantním rysům zapadá do koncepce aktuální modelové řady Citroën. Tato elegantní silueta ovšem není jen pro parádu, díly její aerodynamičnosti se vůz vyznačuje velmi nízkým odporem vzduchu.

KRÁSA SE SKRÝVÁ V DETAILECH

Nový Citroën C4 X a plně elektrifikovaný Citroën ë-C4 X přináší kromě elegantních linií i spoustu detailům, díky kterým je na vůz radost pohledět.

Přídi s vysokou kapotou dominují dvě chromované horizontální lišty ve tvaru loga automobilky. Na krajích se tyto lišty rozchází a prostor mezi nimi vyplňují dvouúrovňová světla využívající špičkovou technologii Citroën LED Vision pro maximální viditelnost. Díky těmto světlometům tento vůz zaujme i ve tmě svým unikátním světelným podpisem do tvaru V. Maska chladiče je elegantní a propracovaná s šachovnicovým vzorem, který hezky ladí s barevnými pakety po stranách chladiče. Na výběr je ze tří barev pro běžné verze a bonusovou 4., modrou, barvou pro ë-C4 X.

Zádi vozu dominuje černý lesklý difuzor a svažující se dvouúrovňové světlomety, tvořící pomyslnou šipku k zavazadelníku. Z boku zase zaujmou 18” kola s elegantními výbrusy krytů. Zde se podle výbavy setkáte buď s třemi pětičlennými výbrusy Aerotech a Aeroblade, nebo unikátním křížovým výbrusem Crosslight, který je k dispozici jen pro elektrickou verzi vozu a rozhodně podtrhne jeho technologický vzhled.

ROZMĚRY NOVÉHO CITROËN C4 X & CITROËN Ë-C4 X

Rozměry nového Citroënu C4 X a Citroënu ë-C4 C jsou:

 • Výška: 1525 mm (1520 mm elektrická verze)
 • Šířka: 1800 mm, včetně zpětných zrcátek: 2032 mm
 • Délka: 4600 mm
 • Světlá výška: 156 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 510 l

Oproti C4 tak narostla především délka a s ní spojený zavazadlový prostor. Zároveň je zde větší prostor pro nohy pro cestující na zadních sedadlech. Pro maximální komfort se navíc v interiéru postará výborné odhlučnění, dostatek úložných prostorů a dvouzónová klimatizace s praktickým ovládání na středové konzoli.

V zavazadlovém prostoru určitě oceníte nízkou nákladovou hranu, široký vstupní otvor pro snadnou manipulaci a dodatečný prostor pod podlahou, kde uložíte dobíjecí kabely a jiné drobné předměty.

DESIGN INTERIÉRU - 6 UNIKÁTNÍCH MOŽNOSTÍ

Při usazení do nového Citroënu C4 X a ë-C4 X na Vás dýchne komfort a luxus. Kožený volant je k dispozici už v základní výbavě, a navíc si ho můžete výškově i podélně upravit, aby se Vám držel co nejlépe. V sedadlech Advanced Comfort si užijete jejich měkkost sedadel, kvalitní oporu a pěnovou výplň s vysokou hustotou, že budou měkké a pohodlné po spoustu let. Přední sedadla navíc mohou být kromě vyhřívání vybavena i masážní funkcí, abyste si jízdu náležitě užili.

K dispozici je 6 provedení interiéru:

 • Standardní interiér z černé látky Meanwhile
 • Šedý interiér Urban z šedé látky Citroën a černé látky s efektem kůže
 • Šedý interiér Metropolitan z černé látky s efektem kůže a doplňky z šedé látky
 • Šedý interiér Alcantara z šedé látky Alcantara (imitace broušené kůže) a černé látky s efektem kůže
 • Černý interiér Hype z černé tlačené kůže Siena
 • Červený interiér Hype z červené tlačené kůže Siena

Můžete si tak vybrat přesně takový interiér, jaký Vám bude nejvíce vyhovovat.

MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST

Nový Citroën C4 X a elektrifikovaný ë-C4 X Vám nabídnou celou řadu funkcí a asistenčních systémů, díky kterým bude Vaše jízda pohodlná, bezpečná a bez starostí. Tyto technologie můžete kontrolovat na centrálním 10” dotykovém displeji, který navíc umožní propojení vozu s Vaším mobilním telefonem. Můžete tak kdykoliv zkontrolovat, kde se Váš vůz nachází statistiky jízd, palubní dokumentaci, ale také pro elektrickou verzi například zkontrolovat aktuální stav baterie a dojezd, nebo třeba naprogramovat odložené nabíjení. Také na palubě vozu najdete geolokovanou službu Connect Assist, která Vám umožní jednoduché tísňové a asistenční

Mezi nabízené asistenční systémy patří například Highway Driver Assist, který kombinuje adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go se systémem udržování ve zvoleném jízdním pruhu. Také zde najdete například Vision 360, který Vám umožní pohled na vůz ze všech úhlů, systém sledování mrtvého úhlu, zpětnou parkovací kameru, systém nouzového brzdění a systém rozpoznání dopravního značení.

BENZÍNOVÝ NEBO DIESELOVÝ CITROËN C4 X? NEBO CITROËN Ë-C4 X S ELEKTROMOTOREM?

Nový Citroën C4 X a elektrifikovaný ë-C4 X najdete na českém trhu ve čtyřech verzích motorizace. Narozdíl od některých evropských zemích, kde je k dispozici pouze elektrifikovaná verze, u nás si můžete vybrat mezi dvěma benzinovými motory, jedním dieselovým a jedním elektrickým.

 • 1.2 PureTech 100 S&S MAN6, benzinový motor s výkonem 100 koní a manuální převodovkou
 • 1.2 PureTech 130 S&S EAT8, benzinový motor s výkonem 130 koní a automatickou převodovkou
 • 1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8, dieselový motor s výkonem 130 koní a automatickou převodovkou
 • Elektromotor o výkonu 136 koní a automatickou převodovkou

CO VÁM NABÍDNE ËLEKTRICKÁ JÍZDA?

Elektromobil ë-C4 X Vám může nabídnou neskutečný zážitek z tiché jízdy bez hluku motorů, vibrací a emisí. Díky svému okamžitému točivému momentu 260 Nm Vám může nabídnout zrychlení z 0 na 100 za 9,5 sekund v režimu Sport. Díky své baterii s kapacitou 50 kWh jeho dojezd činí až 360 km v cyklu WLTP, a zároveň umožňuje částečnou rekuperaci energie při brzdění. Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km s garancí zachování 70 % nabíjecí kapacity.

Jak to vůbec s vypadá s dobíjením?

Rychlost dobíjení se samozřejmě liší podle způsobu dobíjení. Při běžném dobíjení z Wallboxu (který je možný instalovat i u Vás doma) trvá nabíjení z 0 na 100 % zhruba 7,5 hodiny při jednofázovém napájení nebo 5 hodin při třífázovém napájení.

Při nouzovém dobíjení ze standardní zásuvky trvá dobití z 24 hodin a pomocí zesílené zásuvky 15 hodin. Naopak při dobíjení u veřejné rychlodobíjecí stanic se 80% baterie nabije za pouhých 30 minut (tedy rychlostí 10 km dojezdu za jednu minutu).

NOVÝ CITROËN C4 X A Ë-C4 X – CENA A PRODEJ VOZU V AUTO SCHWAB

Pro informace o ceně nového Citroënu C4 X nás kontaktujte nebo si stáhněte Ceník Citroën C4 X a ë-C4 X. Rádi byste si vyzkoušeli pohodlí vozu Citroën C4 X a ë-C4 X? Domluvte si u nás testovací jízdu a přijďte si k nám na vlastní kůži vychutnat jízdní vlastnosti tohoto charakterního vozu!

Kontaktujte nás

Odeslání formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Kontakt na prodejce

Prodej nových vozů Citroën
Zdeněk Slepička

Tel.: (+420) 736 621 820
prodej@autoschwab.cz

Prodej nových vozů Peugeot
a ojeté vozy - Pavel Erben

Tel.: (+420) 735 108 308
peugeot@autoschwab.cz