Nový Citroën C5 Aircross

Oblíbené SUV Citroën C5 Aircross je opět zpět, lepší než kdy dříve.

Ekologicky v sobě sjednocuje spojení elektrického a spalovacího motoru, díky kterému vyniká na všech trasách, dlouhých i krátkých.

Citroën plánuje do roku 2025 elektrifikaci svých modelů, a facelift modelu SUV Citroën C5 Aircross je krok, kterým se ke svému cíli nadějně blíží.

Citroën C5 Aircross Plug-in hybrid přijíždí po novém faceliftu

Díky své hybridní technologii tak můžete naplno využít všechny výhody elektromotoru, ale zároveň se nemusíte ničeho bát, protože při dlouhých cestách Vám do cíle pomůže dorazit motor spalovací. Vůz je tedy díky svému designu a rozměrům perfektním skloubením bezpečí a výkonu a recenze Citroënu C5 Aircross plug-in hybrid tak nešetří chválou.

Pohodlí na cestách

Interiér vozu Citroën C5 Aircross hybrid je navržen s ohledem na ten nejvyšší možný komfort, díky němuž nemá mezi SUV obdoby. Vychází z programu Citroën Advanced Comfort®. Díky skvělému odpružení se do interiéru promítne minimum vibrací a nerovností vozovky a Vaše cesta je tak jako byste seděli doma na Vaší pohovce. Nová řada sedadel Advanced Comfort zprostředkují maximální pohodlí a sedadlo řidiče a spolujezdce mohou být na přání vyhřívaná a vybavená masážní funkcí.

Zadní sedadla jsou samostatná, díky čemuž je každé posuvné a polohovatelné s až pěti možnými polohami.

Funkce, o kterých se Vám ani nezdálo

Digitální přístrojový panel o velikosti 12”3 Vám ukáže vše, co potřebujete vědět bez odvracení Vaše zraku od vozovky, jako navigační mapu, údaje z asistenčních systémů řízení a informace o hybridním plug-inu, jako je stav baterie a předpokládaný dojezd.

Dále je také Citroën C5 Aircross vybaven 10” HD dotykovým displejem, který je nově umístěn výše, přímo nad ovládáním klimatizace a je tak spojen v jeden celek, který vypadá velmi elegantně a uspořádaně.

Pro tu nejoptimálnější a nejbezpečnější jízdu je hybridní Citroën C5 vybaven funkcemi jako My Citroën Drive, který Vám umožní v reálném čase sledovat údaje o dopravě, nebo tlačítkem nouzového volání a asistenční služby. Také je k dispozici služba My Citroën Play, která Vám umožní přijímat hovory, posílat zprávy a poslouchat hudbu, aniž byste svůj zrak odvrátili od vozovky. Veškeré kompatibilní aplikace se zobrazí na centrálním displeji, a Vy tak proto nepotřebujete vzít mobil do ruky po celou dobu jízdy.

Elektromotor, který nezklame

Pomocí inovativních technologiích, při cestách do 55 km (při měření způsobem WLTP) můžete naplno využít všech výhod, které Vám přináší elektromotor o výkonu 81,2 kW. Jízda je neskutečně tichá a do interiéru se nepřenáší žádné vibrace, a zároveň je jízda ekologicky ohleduplná díky absenci emisí. Můžete tak s novým C5 Aircrossem vjet do nízkoemisních zón.

Benzinový motor PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3 Vám pomůže všude, kde elektromotor nestačí. Díky němu máte zaručen dlouhý dojezd a umožní využívání hybridního režimu a režimu sport, při kterém se elektromotor a spalovací motor sloučí v jedno v dokonalé symbióze s kumulovaným výkonem 225 k při okamžitě dostupném točivém momentu 360 Nm.

Jedinečná převodovka a rekuperace energie při brzdění

Citroën C5 Aircross plug-in hybrid přichází s automatickou osmistupňovou převodovkou nové generace ë-EAT8, s plynulým řazením pro ještě lepší jízdu. Hybrid tak nabízí dva stupně rekuperace. Základní, který je aktivní při jízdě vpřed (poloha D, drive) a zvýšení stupeň při brzdění, který se aktivuje stiskem tlačítka B (Brake) a umožní tak lepší režim rekuperace pro brzdění a zpomalování.

Nabíjení jedinečného Citroënu C5 Aircross plug-inu by snad ani nemohlo být snadnější. Dobíjecí zásuvka je umístěna v levém zadním blatníku a obsahuje LED diody, kterými můžete snadno zkontrolovat stav procesu. Stav zároveň také můžete sledovat pomocí mobilní aplikace MyCitroën, ve které si můžete celý proces naplánovat a naprogramovat, abyste využili například levnější elektřiny mimo špičku.

Vůz lze dobít pomocí obyčejné standardní zásuvky, ve které se baterie nabije za 7 hodin. Pomocí zesílené zásuvky dobití trvá pouhé 4 hodiny a pomocí 32A wallboxu s příplatkovou 7,4kW nabíječkou, který bývá přístupný na veřejných komunikacích a některých parkovištích, trvá dobíjení méně než 2 hodiny. Tento wallbox lze nainstalovat i u Vás doma a můžete tak mít svůj vůz vždy rychle k dispozici.

Citroën C5 Aircross s novým faceliftem - prodej, ceny, předváděcí vozy

V případě, že máte zájem o hybridní i standardní verzi nového C5 Aircross, obraťte se na nás nebo nahlédněte do našich ceníků těchto vozů. U našich odborných poradců se kromě více informací o C5 Aircross s novým faceliftem dozvíte více informací také o našich dalších vozech Citroën nebo si můžete objednat zkušební jízdu a vozy si vyzkoušet na vlastní kůži.

Kontaktujte nás

Odeslání formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Kontakt na prodejce

Prodej nových vozů Citroën
Zdeněk Slepička

Tel.: (+420) 736 621 820
prodej@autoschwab.cz

Prodej nových vozů Peugeot
a ojeté vozy - Pavel Erben

Tel.: (+420) 735 108 308
peugeot@autoschwab.cz