Citroën C5 Aircross hybrid

Citroën C5 Aircross nyní přijíždí jako plug-in hybrid

Oblíbené SUV z dílny automobilky Citroën – nové C5 Aircross – se vydalo na cestu ekologie, a proto se na naše silnice dostává ve své eko verzi jako plug-in hybrid, který umožňuje provoz na elektrickou energii.

C5 Aircross plug-in hybrid se tak stává předzvěstí celé řady nízkoemisních vozů z dílny Citroënu. Ten totiž plánuje do roku 2025 elektrifikaci své modelové řady.

Díky technologii plug-in hybrid tak v novém Aircrossu využít naplno výhody elektrického pohonu, zatímco vám záda na dlouhých trasách kryje výkonný spalovací motor.

Ë-KOMFORT i při využívání elektrického pohonu

Citroën C5 Aircross PLUG-IN hybrid plně navazuje na odkaz Citroën C5 Aircross – disponuje pohodlným interiérem i výbavou pro bezproblémovou a komfortní jízdu. O to se stará například i systém odpružení Progressive Hydraulic Cushions®. Možnost využít elektrický pohon však zážitek z jízdy posouvá na vyšší úroveň – díky tomu je jízda maximálně tichá, do interiéru nejsou přenášeny žádné vibrace z motoru a podobně.

O pohodlí se během jízdy starají i sedadla Advanced Comfort, která díky konstrukci i použitým materiálům garantují skvělý posez i během dlouhých cest. A pokud byste si přáli ještě více pohodlí, přední sedadla mohou být na přání vyhřívaná a vybavena vícebodovou masážní funkcí.

Nejmodernější interiér a technologie

Velká pozornost byla při vývoji tohoto vozu věnována samozřejmě i interiéru vozu – ten nejen že disponuje pohodlnými a skvěle dimenzovanými rozměry, ale také spoustou vychytávek pro ještě pohodlnější řízení a cestování.

Na digitální 12,3″ přístrojové desce si můžete promítnout všechny potřebné informace pro měření výkonu, dojezd v elektrickém režimu i v režimu pohonných hmot, čas nabíjení, rychlost dobíjení či režim jízdy. 

V interiéru pak najdete i velké množství dobře dostupných odkládacích ploch nebo třeba zadní sedadla, která jsou všechna samostatně posuvná až v rozmezí 150 mm.

Citroën C5 Aircross PLUG-IN je vybaveno celkem 20 systémy pro bezpečnější jízdu, které pomáhají zvýšit bezpečnost při cestování i zážitek z jízdy. Mezi tyto systémy patří například systém rozpoznávání dopravního značení, adaptivní tempomat STOP & GO, parkovací asistent, systém upozornění na opuštění jízdního pruhu a ještě mnohem víc. 

Osmipalcový displej pak lze využít v systému Connect Play, a to s možností propojení jak s Apple CarPlay i Android Auto. Zde můžete své cesty plánovat na navigaci Connect Nav, která je speciálně uzpůsobena pro hybridní vozy a najdete v ní i síť nabíjecích stanic.

Převodovka nové generace, baterie a nabíjení

Díky jedinečné osmistupňové převodovce Ë-EAT8 nyní můžete díky optimalizovanému řazení s možností rekuperace nabíjet baterii nového C5 Aircross PLUG-IN hybrid, ke kterému dochází při brzdění motorem. 

Elektromotor o síle 80 kW můžete dobíjet přes noc z běžné zásuvky, kdy se nabíjení pohybuje od 4 do 7 hodin a odvíjí se od typu zásuvky. Za využití 32A Wallboxu se může doba nabíjení snížit na méně než 2 hodiny.

Kombinovaný výkon může dosahovat až 225 K a kombinovaná spotřeba 1,4 l/100 km.

Nový Citroën C5 Aircross PLUG-IN hybrid – prodej, ceny, předváděcí vozy

V případě, že máte zájem o hybridní i standardní verzi nového C5 Aircross, obraťte se na nás nebo nahlédněte do našich ceníků těchto vozů. U našich odborných poradců se kromě více informací o novém C5 Aircross dozvíte více informací také o našich dalších vozech Citroën nebo si můžete zamluvit zkušební jízdu a vozy si vyzkoušet na vlastní kůži.

Kontaktujte nás

Odeslání formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Kontakt na prodejce

Prodej nových vozů Citroën
Zdeněk Slepička

Tel.: (+420) 736 621 820
prodej@autoschwab.cz

Prodej nových vozů Peugeot
a ojeté vozy - Pavel Erben

Tel.: (+420) 735 108 308
peugeot@autoschwab.cz

Prodej nových vozů Peugeot
Andrea Štulcová
Tel.: (+420) 736 621 826
peugeot@autoschwab.cz